Sázení stromu republiky

02. 11. 2018
V rámci oslav stého výročí vzniku republiky se v celé zemi pořádají nejrůznější společenské akce. Jedné z nich se zúčastnila i naše škola. V pátek 2. listopadu jsme se všichni sešli pod hrází Velkého rybníka, kde byla připravena k vysazení lípa malolistá jako český národní strom.

Třídy se seřadily do velkého půlkruhu, odkud dobře viděly na celý proces. Nejprve vyslechly projev pana ředitele Koníře a pak pan starosta s panem školníkem hodili do vyhloubené díry trochu hlíny. Pan školník poté lípu usadil a trojice žáků z každé třídy od první až po devátou přidávaly ke stromu lopatku hlíny. Zapojili se i učitelé a přítomní dospělí. U lípy stáli čestnou stráž hasiči v uniformě – pan Bohumil Vodrážka a pan Jan Karban. Na závěr paní učitelka Řehořová zazpívala naši státní hymnu i hymnu slovenskou.

Po slavnostním vysazení Lípy republiky jsme se vrátili do školy, kde se pokračovalo ve vyučování.

Napsal Jan Trpák, VI. třída