Vánoční tvoření v muzeu

12. 12. 2018

Po dohodě s paní Nikolou Štefánkovou, vedoucí Vlastivědného muzea Jesenice, si žáci druhé třídy přišli ve středu 12. 12. 2018 prohlédnout zdejší výstavu vánočních výrobků. Děti se postupně zastavovaly u exponátů, které je nejvíce zaujaly, tedy zejména u nápaditých sněhuláčků a skřítků ze šišek. Přitom si povídaly o vánočních zvycích. Nejvíce se však těšily na výrobu svíček z včelího vosku. A práce jim šla pěkně od ruky! Na závěr si svíčku nazdobily uvázáním provázku s vánočním razítkem.

K dalšímu zastavení došlo v obchůdku muzea, kde si děti něco nakoupily. Venku se ještě potěšily s živým betlémem, nakrmily zvířátka a spokojeně se vrátily do školy s vlastnoručně vyrobeným dárečkem.

Druháčci tímto děkují zaměstnancům muzea za ochotu, vstřícnost a příjemnou atmosféru.

Vánoční tvoření v muzeu 2018, 2. tř.