Turnaj v piškvorkách

07. 02. 2019
V pravidlech se dočteme: „Piškvorky jsou strategická hra, v níž spolu soupeří dva hráči. Nejčastěji se hraje na čtverečkovaném papíře, kde se oba střídají v kreslení křížků a koleček. Vyhrává hráč, jenž jako první vytvoří nepřerušenou řadu pěti svých značek.“

Asi by se nenašel žák, který by tato pravidla neznal. Toho si byl vědom Jirka Klementovič z páté třídy, když inspiroval děti z prvního stupně školy k účasti v turnaji v piškvorkách. Dále už necháme promluvit Jirku v jeho příspěvku:

„Turnaj se uskutečnil ve čtvrtek 7. února v učebně 5. třídy. Začal ve 13 hodin a jeho účastníci byli rozděleni do dvou skupin – na žáky 1. až 3. třídy a žáky 4. a 5. třídy. Když jeden z dvojice vyhrál (dvojice se losovaly), přihlásil se, aby mu vedoucí hry přiřkl dalšího soupeře. Tak se pokračovalo, dokud nezůstali celkoví výherci. V mladší skupině to byl Michal Rezanka ze 3. třídy a ve starší skupině Robin Žebrakovský z 5. třídy.“

Výsledky - mladší žáci  

  • 1. místo: Michal Rezanka (3. tř.)
  • 2. místo: Jana Klementovičová (2. tř.)
  • 3. místo: Pavlína Žebrakovská (2. tř.)

Výsledky -  starší žáci     

  • 1. místo: Robin Žebrakovský (5. tř.)
  • 2. místo: Natálie Kuncová (5. tř.)
  • 3. místo: Kateřina Halámková (5. tř.)

Turnaj v piškvorkách