Devátá třída na žulové stezce

21. 03. 2019
26. června 2014 se konalo slavnostní otevření tematické stezky Jesenice ve stopách žuly.

Od té doby ztratily informační tabule svůj původní lesk a také na ostatních prvcích naučné stezky se projevil pětiletý vliv okolní přírody. Proto se devátá třída paní učitelky Knappové rozhodla, že všechny cedule na trase umyje.

Patřičně vybaveni jsme ve čtvrtek 21. března odhodlaně přistoupili k dílu. Začali jsme informační tabulí u Velkého rybníka a dále pokračovali podél autokempu do lesa. Kde bylo třeba, tam se udělala zastávka. Samozřejmě nešlo jen o umývání a čištění všech prvků na trase, ale také jsme si pověděli celou řadu zajímavostí. Vždyť ještě počátkem 20. století bývala Jesenice a její okolí pojmem mezi kameníky zpracovávajícími zdejší žulu!

Prošli jsme Černým lesem a všude po sobě zanechali kus poctivé práce. Do školy jsme se vraceli po hrázi mezi Fikači, pak podél kolejí k nádraží a odtud zpět do pracovny paní učitelky Knappové. Počasí nám přálo, a tak byl náš dobrý pocit z prospěšného díla dvojnásobný.

Napsal Miroslav Jelínek

Žulová stezka, 2019