ZOO Plzeň 2019

21. 05. 2019
Zoologická a botanická zahrada v Plzni je, jak název napovídá, zároveň zoologická i botanická.

Právě sem se v úterý 21. května vypravily 5. a 7. třída naší školy, doplněné některými žáky 6. třídy. Na poznávací výlet autobusem s námi jely paní učitelky Valešová, Knappová a Procházková.

Po vstupu do areálu zahrady jsme si zevrubně prohlédli nejbližší okolí, než se nás ujala průvodkyně Klára. Vysvětlila nám, jak se máme v zahradě chovat, že nemáme krmit zvířata a být příliš hluční. Poté jsme se vydali na prohlídku. Začali jsme u lvů, přešli ke klokanům a pak k dalším a dalším zvířatům v ZOO. Byla to zajímavá exkurze a hodně nových věcí jsme se dozvěděli.

Po prohlídce zahrady jsme si domluvili rozchod. Skoro všichni se odebrali na jídlo. Protože zbývalo dost času, šel jsem s kamarády Fabiánem a Petrem Poštou navštívit Plzeňské historické podzemí. Také zde mají za sklem různá zvířata, například myši, netopýry nebo sklípkany. Podzemí jsme si prošli dvakrát.

Výlet se nám líbil a těšíme se na další.

Napsal Šimon Navrátil, VII. třída