Výlet, WESTPARK Plzeň, 2., 3., 4. tř.

13. 06. 2019
Na výlet jsme se vypravili ve čtvrtek 13. 6. 2019. Autobus nás vyzvedl v půl osmé před školou. Cesta rychle uběhla a v 9 hodin už jsme byli připraveni v plzeňském West Parku.

Návštěva začala přivítáním v obrovském stanu a seznámením s programem. V průběhu celého dopoledne se programové aktivity střídaly s volným pohybem po areálu, kde si každý našel, co ho zajímá. Ze společných ukázek nás nejvíce zaujal indiánský tanec, který jsme se také naučili. Velice napínavé bylo vrhání tomahavkem a rovněž vyprávění indiána v teepee stálo za pozornost. Dozvěděli jsme se, co nosili indiáni na sobě, jaké používali nástroje, jaké měli nádoby na vodu, jak rozdělávali oheň apod. Tuto praktickou ukázku si mohl posléze každý vyzkoušet. Dovednostních disciplín zde bylo samozřejmě mnohem víc – kromě zmíněného vrhání tomahavkem to bylo házení podkovou, lasem nebo kloboukem, střelba z luku či rýžování zlata. Děti si samy si vyrobily čelenku, nechaly si pomalovat obličej a kluci si poměřili sílu na kladivu pro siláky. Velké oblibě se těšil obchůdek, kde se dalo dobře nakoupit, například lapače snů, klobouky, pušky, kožené náramky, šátky atd. Kolem 11. hodiny jsme si opekli buřtíky a čekali na závěrečné vyhlášení výsledků soutěže. Výlet se nám moc líbil a těšíme se na další.

Sestaveno z prací žáků

Výlet, WESTPARK Plzeň, 2., 3., 4. tř., 2019