Divadlo Řimbaba ve ŠD - Ledová královna

21. 11. 2019
Řekne-li se „pohádkové divadlo Řimbaba“, vybaví si každý žák naší školy trojici veselých herců Ivetku, Jáju a Honzíka. Ti k nám opět zavítali ve čtvrtek 21. listopadu.

Tentokrát se jejich příběh odehrával na zámku (jinak ovšem ve školní družině), kde sídlila Ledová královna se svým společníkem Hašašírou. Byla to vykutálená dvojice, protože ukradla dětem Vánoce. Když se to dozvěděl skřítek Lumpík, rozhodl se získat Vánoce zpět. Využil ohlášené svatby Ledové královny s princem Balonem, za něhož se převlékl. Lest se však nezdařila, protože ho Hašašíra poznal a chytil. Hrozilo, že Vánoce už nikdy nebudou. V kritické situaci začal skřítek Lumpík všelijak vlnit, aby všem přítomným bylo pořádně horko. Ledová královna se polekala a nakonec slíbila, že když děti splní všechny úkoly, Vánoce vrátí. Některé děti z družiny se do vystoupení zapojily a vedly si dobře, takže měl příběh šťastný konec. Pohádkové odpoledne se určitě každému líbilo.

Napsal Jan Bouda, IV. třída