Okresní kolo Vánočního kapra

10. 12. 2019
Po úspěchu ve školním kole soutěže Vánoční kapr odjela naše skupina s paní učitelkou Knappovou na okresní kolo. To se konalo v Rakovníku v úterý 10. prosince. Z naší páté třídy jsme jeli já, Míša Burstová a Vlastík Sojka, jinak nás ale bylo celkem devět dětí.

Soutěž probíhala v DDM. Usadili jsme se u stolů v přízemí a obdrželi dva papíry s otázkami. Po jejich vypracování následovalo promítání obrázků vodních živočichů a potom přestávka. Následně se všichni přesunuli do kabinetu, aby zde určovali živočichy z vodního prostředí. V dalším patře byla připravena pestrá ukázka ryb, které jsme měli rovněž poznat.
Jakmile soutěž skončila, opustili jsme budovu DDM a dali si rozchod na rakovnickém náměstí. Nakonec jsme došli na nádraží a vlakem se vrátili zpět do školy.
Napsal Petr Makovský

POZNÁMKA:

V nejstarší kategorii si zasoutěžili naši šesťáci Kristýna, Kuba a Eliška. Jak je z tabulky vidět, některé soupeře nechali za sebou.

Celkové výsledky