Divadélko Hradec Králové, I. st.

07. 02. 2020
Pro děti prvního stupně si dvojice herců z Divadélka Hradec Králové připravila „Pohádku ze starého mlýna aneb Nebojte se hastrmanů“.

Role si rozdělili tak, že jeden z nich hrál vodníka a druhý mlynáře. Mlynář měl dceru Aničku a vodník syna Škeblíka.

Jak název pohádky napovídá, její děj nás zavedl do starého mlýna, kde si oba hlavní hrdinové začali navzájem provádět nejrůznější lotroviny. Vodník například zastavil kouzlem mlýnské kolo nebo zbavil mlynářovu studnu vody, mlynář mu na oplátku vytáhl z vody kapra Ferdu. Aby spor urovnali, museli vše napravit. Přesto chtěl vodník mlynáře utopit. Už se mu to málem podařilo, ale jeho syn Škeblík mlynáře pustil, když si šel otec pro hrníček na duši. Zrovna tak Anička osvobodila vodníka, kterého mlynář chytil na prut a pověsil do průvanu. Ale jak už to v pohádkách bývá, vše nakonec dobře dopadlo, když se oba rivalové díky Aničce a malému Škeblíkovi usmířili.

Napsal Daniel Makovský, V. třída