Výlet 8.tř., 2021

28. 06. 2021

 

Naše třída si zvolila za termín výletu pondělí 28. června. Nevadilo nám, že necestujeme někam do vzdálených míst, my jsme si vystačili s procházkou po krásném okolí Jesenice.

Od školy jsme zamířili kolem Velkého rybníka k viklanu, který stojí na naučné stezce Jesenicka. Tento šestitunový balvan byl dlouho nefunkční (kvůli vandalům), ale od roku 2014 se opět viklá, a to i díky známému experimentálnímu archeologovi Pavlu Pavlovi, který před 35 lety rozhýbal sochu na Velikonočním ostrově. U viklanu jsme se nasvačili a takto posilněni se vydali k rybníku Svitáku. Tady si Danča, Terka a Jéňa skočili do vody. Klidně se mohli přidat i ostatní. Od Svitáku nás polní cesta zavedla přes Tlestky do Drahouše. Ve zdejší restauraci si někteří koupili limonádu a nanuk, aby se jim příjemně kráčelo zpět do Jesenice. Bylo to fajn.

Napsala Tereza Procházková

Výlet 8. tř.