Protidrogový vlak, návazný program

24. 03. 2022

Téma „Protidrogový vlak“ není v Jeseníčku zmiňováno poprvé. Předchozí návštěvy unikátního vlaku na rakovnickém nádraží nyní doplnil návazný program ve třídách: v šesté a deváté ve čtvrtek 17. března, v sedmé třídě v pátek 18. března. Následující příspěvek je sestaven z prací žáků sedmé třídy, kteří se o tomto tématu rozepsali.

Návazný program probíhal formou přednášky Bc. Hany Martinovské s videem, které jsme viděli kdysi ve vlaku. Film pojednával o dívce závislé na drogách, jejím léčení a návratu do běžného života. Paní policistka, která přednášku řídila, nás předtím rozdělila do několika týmů. V každém z nich měli žáci své policejní profese, například roli kriminalisty, technika, psovoda apod. Virtuální policista nám v průběhu filmu pokládal různé otázky, zejména ohledně drog, a jeden žák z každého družstva odpovídal podle přidělené profese. Právě drogy představují velké riziko pro zdraví člověka a fungující společenské vztahy. Paní policistka nás chválila, protože jsme většinu otázek zodpověděli správně. V samotném závěru vyplnil každý anonymní dotazník.
Program byl velmi poučný a lze jej všem vřele doporučit.