Den s řemesly

03. 06. 2022

Ukázku řemesel, poslech středověké hudby i ochutnávku staročeských dobrot nabídl návštěvníkům Vlastivědného muzea Jesenice Den s řemesly v pátek 3. června.

Této možnosti využili i žáci naší školy. Zábavné a hravé nakouknutí do dílen našich předků si nenechaly ujít všechny třídy prvního stupně a také třída šestá a sedmá. Za šesťáky popsala své dojmy Laura Zelenková…

My jsme se dostavili do muzea po 10. hodině. Paní učitelka Vyletová zaplatila vstupné (10 Kč na žáka) a naše exkurze mohla začít. Nejprve jsme zhlédli hezkou výstavu obrazů v patře budovy, kde mohl každý napsat krátké hodnocení do pamětní knihy. Když jsme pak sešli zpátky dolů, pohltil nás svět starých řemesel. Názorné pletení košíků, tvarování nádob na hrnčířském kruhu, tesání kmene, praní prádla na valše, drátování hrnečků a mís a další atrakce – to vše bylo k vidění i k vyzkoušení. K ochutnání zde byly různé dobroty a také jsme si mohli něco koupit. Všem se to moc líbilo.

Napsala Laura Zelenková, 6. třída