Čabárna

07. 11. 2022

Již poněkolikáté se žáci naší školy zapojili do přírodovědné soutěže, kterou pořádá Naučné středisko ekologické výchovy (NSEV) Kladno – Čabárna. Soutěž má čtyři kategorie, tři pro základní školy: I. (4. a 5. třída), II. (6. a 7. třída), III. (8. a 9. třída). Zatím proběhla dvě kola formou online testu, přičemž jedno kolo bylo tvořivé.

Zadání úkolu vybízelo k vytvoření zkrášlujícího díla z nějaké staré, nepotřebné věci, a to pomocí přírodnin. Dílo žáků mělo být potom umístěno na veřejném místě. A tak se v okolí naší školy postupně objevily originální výtvory. Skupina ze 4. třídy vytvořila ze starého bubnu pračky „Měsíční zahrádku“, 5. třída ozdobila staré kolo a nazvala ho „Kolo na podzim“, 7. třída si vybrala PET lahev a vytvořila „Ježka“. Osmou třídu zastupují rovnou dvě skupiny: první vytvořila ze staré boty „Ježkobotu“ a druhá vyrobila z dřevotřískové desky „Lesobraz“. Soutěž ještě probíhá, a tak přejeme hodně úspěchů do dalších kol.

Ing. Jitka Pecková