Finále soutěže Příroda, ve které žijeme

15. 12. 2022

Naučné středisko ekologické výchovy Kladno – Čabárna (NSEV) organizuje každoročně (letos již pošesté) biologicko-ekologickou soutěž „Příroda, ve které žijeme“. Tentokrát probíhala s dodatkem „aneb Město žije“, čímž ukázala město jako životní prostor pro různé druhy rostlin a živočichů.

Jak jsme zmiňovali v Jeseníčku č. 5/2022-2023 na straně 8, soutěže se letos účastnily různé skupiny žáků. Do finále nakonec postouply děti z páté třídy ve složení: Julie Danielová, Martina Z. Gasperová, Nikola Vaicová, Sofie Worofková, Tobiáš Řezáč a David Čavoj. V těžkém vědomostním klání, konaném ve čtvrtek 15. prosince, skončili páťáci sice čtvrtí, avšak dali si smělé předsevzetí, že příští rok určitě vyhrají. K tomu jim držíme palce a samozřejmě gratulujeme.

Ing. Zdeněk Pecka