Divadelní představení pro mateřskou školu a I. stupeň

19. 11. 2009

Když do školy přijedou nějací umělci, všichni se těší na jejich vystoupení. Bylo tomu tak i ve čtvrtek 19.11.2009, kdy k nám zavítalo z Plzně Divadýlko Kuba se svým představením Narodil se klaun. Program mile překvapil všechny děti z prvního stupně základní školy i děti ze školy mateřské, které se sešly v tělocvičně ZŠ. Viděly totiž mnoho kouzel, třeba jak se cola měnila v běžnou limonádu. Avšak nejvíc přítomné asi udivilo, jak se z malého vajíčka vyklubal velký klaun. To bylo něco! Teď ale k příběhu. Vyprávěl o klaunovi Bácovi, který žil sám ve velkém cirkusu. Nejprve předváděl různá kouzla, ale pak to začalo. Objevilo se barevné vajíčko, které bylo ráno malé, odpoledne se zvětšilo a večer už bylo velké. Další den se z něho narodilo hravé dítko. Rostlo jako z vody a klaun Bác se o ně začal starat. Dítku dal jméno Bim a snažil se s ním nacvičovat nové představení. Bim zpočátku sice trochu zlobil, ale pak vytvořil s Bácem legrační klaunskou dvojici. Celá naše pátá třída se shodla, že to bylo moc hezké představení a že se určitě líbilo i ostatním dětem.

Napsala Katka Vanická, V. třída

Divadelní představení pro mateřskou školu a I. stupeň 19. 11. 2009