Karneval ve ŠD

23. 02. 2023

I do školní družiny dorazil karneval.

Ve čtvrtek 23. 2. 2023 si v odpoledních hodinách děti v družině vyrobily z papíru halvu klauna s balónkem místo nosu. Potom se děti přestrojily do masek a mohl začít karneval. Pro děti jsme připravily několik her. Nejprve soutěžily ve 2 družstvech – v sedě za sebou si předávaly míč. Potom si udělaly 2 kruhy a pomocí paží si předávaly tentokrát balónek nafukovací. Dále měly za úkol vytvořit z kostiček a obruče masopustní koláč. Při této hře bylo důležité se v kolektivu naučit komunikovat a spolupracovat. Při tancování si zahrály „na sochy“. Nálada byla veselá a ještě se vylepšila při pojídání drobného pohoštění, kde nechyběly masopustní koblížky. Před koncem si děti ještě zahráli „tichou poštu“ a „posílání elektriky“. Každý si odnesl diplom, sladkost, někteří slibované balónky a spousty zážitků.

Vychovatelky ŠD