Bajky pana Ezopa

06. 02. 2023

Při vyslovení jména Ezop si mnozí z nás ihned vzpomenou na školu a povídání o starověkém vypravěči bajek – příběhů se stručným dějem, v nichž zvířata mluví a jednají jako lidé.

Lidské vlastnosti má například vychytralá liška, namyšlený zajíc, osel či pyšný orel. Příběhy končí jistým ponaučením, jež bývá aktuální i po 2 500 letech.

S tímto záměrem bylo do vyučování pro žáky 1. stupně zařazeno loutkoherecké představení s názvem „Bajky pana Ezopa aneb Dávná moudra věčně platná“, v němž se v pondělí 6. února 2023 dětem představila dvojice protagonistů Divadélka pro školy z Hradce Králové. Nebyla u nás poprvé, a tak se očekávala porce kvalitní zábavy i poučení. Herci s použitím loutek představili žákům některé z Ezopových bajek a své vystoupení doplnili písničkami a hrou na kytaru. Vyprávění občas proložili vtipnými gagy, takže se všichni výborně bavili. Představení splnilo svůj účel na jedničku!