Exkurze do svíčkárny - Šestajovice (družina a 7. tř.)

30. 10. 2008

Rozhodly jsme se (Simča a Dominika) napsat o exkurzi žáků VII. třídy a žáků školní družiny do svíčkárny v Šestajovicích. Do této obce v okresu Praha-východ jsme se vypravili ve čtvrtek 30.10.2008.

Svíčkárna připomínala obyčejnou rodinnou usedlost, nebo spíše jakousi farmu, kde chovali králíky, prasata, kozy a slepice. My jsme se však nesoustředili na zvířata, ale na stroje, výrobu svíček a jejich barvení. Sami jsme si pak z vosku mohli vyrobit nějaké svíčky a lodičky. Také zde stál obchůdek s různými suvenýry. Hodný pan prodavač nám dovolil nabrat si voňavou sůl do koupele jako dárek.

Exkurze byla zajímavá a určitě se všem líbila, protože cestou zpět domů si řada dětí zpívala v autobusu písničky.

Napsaly Simona Švidroňová a Dominika Kinská ze VII. třídy

Exkurze do svíčkárny - Šestajovice (družina a 7. tř.) 30. 10. 2008