Exkurze školní družiny a první třídy do svíčkárny v Šestajovicích a muzea čokolády

21. 10. 2010

Ve čtvrtek 21.10.2010 se vydala naše školní družina už po třetí na exkurzi do svíčkárny RODAS
v Šestajovicích u Prahy. Jezdíme sem velice rádi. Zaměstnanci svíčkárny mají vždy připraven program k jednotlivým ročním obdobím.

Žáci si vždy vyrábějí svíčky a v období Vánoc lijí vosk do skořápek od ořechů. Letošní novinkou bylo lití vosku do poloviny vydlabaného citrónu. Kromě toho si žáci prohlédli celý provoz výroby a nakoupili v podnikové prodejně různé druhy svíček, koupelové soli a vonné oleje. Součástí svíčkárny je také mini farma, kde jsou malé kozičky, prasátka, poníci, ovečky aj. zvířátka.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Praze, kde jsme navštívili Muzeum čokolády. Zde jsme se dozvěděli vše o historii čokolády od pěstování kakaa, přes sklizeň a sušení až ke sladké čokoládě. Žáci měli možnost vidět také výrobu pralinek, a na závěr dostal každý žák jednu pralinku na ochutnání..

Jelikož je muzeum blízko Staroměstského náměstí, zhlédli jsme i orloj s apoštoly. Vše se žákům moc líbilo.

p. uč. Z. Janíčková

Exkurze školní družiny a první třídy do svíčkárny v Šestajovicích a muzea čokolády 21. 10. 2010