muzikál Sněhová královna + muzeum voskových figurín

Termín konání: 23. 10. 2014 | 07:00

Muzikál SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

Po dvou letech po rodinném muzikálu KAPKA MEDU PRO VERUNKU přichází do divadla Hybernia další rodinný muzikál autorů Zdeňka Bartáka a Aleny a Jana Pixových SNĚHOVÁ KRÁLOVNA.

Muzikál vznikl volně na motivy pohádky H. Ch. Andersena. V titulní roli se představí Dagmar Patrasová. Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska Gerdy a její statečná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Na rozdíl od původní pohádky Gerda a Kay nejsou děti, ale mladí lidé, kteří mají před svatbou. Sněhová královna je složitá rozporuplná osobnost, zápasí v ní dobro se zlem, a ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami - ONA je zlo a ON dobro. Autoři do příběhu přidali další nové postavy a naopak jiné z původního příběhu vynechali.

Silnou složkou muzikálu je hudba Zdeňka Bartáka přesně vystihující nálady, povahy, dramatičnost příběhu i humorné situace, to všechno v dokonalém aranžmá Daniela Bartáka. Stejně tak i scéna Martina Černého, kostýmy Kateřiny Bláhové, choreografie Heleny Peerové, písňové texty Kristýny Pixové a v první řadě režie Lumíra Olšovského. Text ústřední písně Sněhová královna napsal Ondřej Suchý.