Kroužek fléten

19. 12. 2023

Kroužek fléten vedu na naší škole od roku 2005.  Navštěvují ho žáci většinou od 1. nebo 2. třídy, občas se zapojí i chlapci. V některém roce vedu 2 kroužky fléten souběžně a to začátečníky i pokročilé. Děti většinou opouští kroužek fléten po dokončení 4. třídy a odchodem na druhý stupeň. Několik výjimek tu ale bylo.

Pískáme si pro radost, občas někde vystoupíme pro rodiče, důchodce, v muzeu… Než začneme se samotnou hrou na sopránovou zobcovou flétnu, učíme se dechová cvičení, seznámíme se s částmi flétny, se správným držením flétny, rytmizujeme slova a říkadla. Postupně se učíme notičky a hrajeme jednoduché písně společně, později i samostatně. Scházíme se každé pondělí v čase od 13:30 do 14:15 hodin.

Mgr. Jana Doležalová