Hravé dopoledně, 2. B
V předposledním týdnu školního roku si druháčci užili pohodové dopoledne na školní zahradě. Hlavním bodem programu bylo opékání buřtíků, na které se všichni moc těšili. Tomu předcházela společná příprava ohně.
V předposledním týdnu školního roku si druháčci užili pohodové dopoledne na školní zahradě. Hlavním bodem programu bylo opékání buřtíků, na které se všichni moc těšili. Tomu předcházela společná příprava ohně.
Žáci 3. třídy se ve čtvrtek 4. června vydali na netradiční přespávačku do areálu Hotelu Jesenice, kde na ně čekalo ubytování v naprosto unikátních pohádkových domečcích ve tvaru obřích hub. Jak to celé probíhalo?
Stalo se již každoroční tradicí, že žáci 1. stupně oslavují Mezinárodní den dětí v areálu domova mládeže Střední školy a Základní školy Jesenice. Tentokrát vyšel termín na pátek 29. května.
Pobyt v přírodě pro žáky prvního stupně se v poslední čtvrtině školního roku stává příležitostí k pestrým zážitkovým aktivitám, jež obohacují vzdělávání dětí i kolektivní výchovu v atraktivním prostředí. Tentokrát se žáci 3. – 5. třídy ubytovali v penzionu Stará školka v Jizerských horách v obci Nová Ves nad Nisou.
Přenocování ve škole má své kouzlo, a tak se žáci deváté třídy na jedné takové „přespávačce“ domluvili. V pátek 12. prosince se v 17 hodin sešli a ve své kmenové učebně vybalili spacáky a karimatky a připravili si vše potřebné na spaní.
Dopravní hřiště v areálu Střední školy Kralovice má co nabídnout a není daleko. A tak se sem v pondělí 20. října 2025 vypravili žáci 4. třídy za poznáním i dobrodružstvím.
V pondělí 6. 10. a v úterý 7. 10. uspořádala naše škola v učebně přírodopisu výstavu plodnic rouškatých hub, na kterou se těšily jak samy děti, tak i veřejnost.
Hned následující den, v pátek 26. 9., se žáci 1., 2. a 3. třídy zúčastnili bezplatného programu Dental Prevention, zaměřeného na správnou péči o chrup a prevenci zubních onemocnění.
V pestré nabídce zájmových útvarů Domu dětí a mládeže Raketa Žihle nalezneme i taneční kroužek p. lektorek M. Kočíncové a A. Jelínkové.
V pondělí 8. 9. 2025 ráno se šestá třída sešla před školou, aby se vydala vstříc pětidennímu dobrodružství zvanému KURZ EKOLOGICKÝCH A SPORTOVNÍCH AKTIVIT na Zvíkovci.