Sbírka na pomoc zasaženým povodněmi

10. 10. 2024

V České republice jistě není nikdo, kdo by nevěděl o katastrofálních povodních, které v září postihly východ a jih naší země. Snímky zcela zničených domů, zahrad i silnic a zoufalství tamějších obyvatel nenechalo chladné ani nás – zaměstnance ZŠ Jesenice.

Je nám velmi líto všech lidí, kterým září letošního roku změnilo život na hodně dlouho.

Rozhodli jsme se proto uspořádat sbírku na pomoc obyvatelům a na obnovu jedné z nejvíce zasažených obcí – města Luže u Chrudimi v Pardubickém kraji.

P. Hrůzová oslovila všechny zaměstnance školy s prosbou o příspěvek a napsala p. starostovi dotčené obce, na jaký účet je možné vybranou částku poslat.

Během týdne se nám podařilo vybrat 36 900 Kč. Tuto částku jsme okamžitě poslali na účet obce Luže.

Víme, že to není velká částka v porovnání se škodami, které povodně způsobily. Jsme však rádi, že jsme aspoň takto mohli pomoci. Naši iniciativu ocenil i p. starosta obce Luže, který poslal P. Hrůzové poděkování. Z něj vybíráme:

Vážená paní magistro Hrůzová,

jménem obyvatel města Luže Vám srdečně děkuji za nabídku finanční pomoci a projevenou solidaritu v souvislosti s povodněmi. Velmi si této iniciativy vážíme…

Veškeré prostředky budou využity na pomoc rodinám zasažených povodní.

Ještě jednou děkujeme za podporu a přejeme Vám i celému kolektivu škol hodně sil a úspěchů.

Ladislav Peterka
starosta města Luže
náměstí Plk. Josefa Koukala 1
538 54 Luže

Moc děkuji všem kolegům i nepedagogickým pracovníkům školy, kteří mne v této iniciativě podpořili a do sbírky přispěli.

Mgr. Petra Hrůzová