72 hodin pro přírodu

10. 10. 2024

Naše škola se již tradičně podílí na celorepublikové akci 72 hodin pro přírodu čištěním ptačích budek v okolí Jesenice. I letos, 10. října, vyrazila do terénu skupinka sedmi odhodlaných žáků v doprovodu paní učitelky Knappové a pana učitele Pecky.

Naše trasa vedla z Kosobod do Jesenice. Počasí bylo slunečné, jen vítr pocitovou teplotu poněkud snižoval. Zpočátku jsme stoupali do kopce, ale na okraji údolí se naše skupina napojila na novou lesní cestu, která nás pohodlně dovedla až k Dolnímu Fikači. Trefili jsme se do houbařské sezóny, a tak než se začalo s čištěním budek, měli jsme plný košík hříbků. Nakonec jsme během zhruba dvouhodinové procházky našli a vyčistili sedm ptačích budek. V jedné měli ještě hnízdo sršni, takže s vyčištěním počkáme až na zimu. Zpět do Jesenice jsme dorazili kolem šesté hodiny a po rozdání triček s nápisem „Ladíme svět do pohody“ jsme se rozešli domů s pocitem dobře vykonané práce.

Ing. Zdeněk Pecka