Šablony OPJAK 1

11. 01. 2023

Projekt je zaměřen na vzdělávání pedagogických pracovníků v mateřské škole a v základní škole. Uskuteční se 70 šablon. Jedna šablona obsahuje osm hodin vzdělávání.

Druhou aktivitou projektu je inovativní vzdělávání dětí a žáků. Cílem aktivity je osobnostní a sociální rozvoj dětí a žáků a jejich podpora v rozvoji znalostí a dovedností s využitím inovativních forem výuky a vzdělávání prostřednictvím netradičních vzdělávacích metod a strategií, které vedou žáka k rozvoji kreativity, talentu a samostatnosti.

Ve výuce se uskuteční tyto inovativní formy výuky:
• projektová výuka (ve škole/mimo školu);
• vzdělávání s využitím nových technologií;
• zážitková pedagogika;
• aktivizující metody.

Témata inovativního vzdělávání:
• čtenářská pre/gramotnost
• matematická pre/gramotnost
• umělecká gramotnost
• cizí jazyky/komunikace v cizím jazyce
• přírodovědné a technické vzdělávání
• EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) a vzdělávání pro udržitelný rozvoj
• vzdělávání s využitím nových technologií
• kulturní povědomí a vyjádření
• historické povědomí, výuka moderních dějin
• rozvoj podnikavosti a kreativity
• občanské vzdělávání a demokratické myšlení

Uskuteční se deset šablon pro MŠ a devatenáct šablon pro ZŠ. Každá šablona obsahuje 32 hodin inovativního vzdělávání. V rámci šablony bude podpořeno minimálně jedno dítě ohrožené školním neúspěchem.

Náklady na projekt činí 1 434 750 Kč.