Dějepisný kroužek

22. 10. 2023

Od října pokračuje na naší škole po prázdninové přestávce činnost dějepisného kroužku, který je určen pro zájemce o českou i světovou historii.

Jeho členové (Petr Vošahlík, Marek Měchura, Jan Černohlávek, Míša Burstová, Kája Demková a Lucka  Bejlková z 9. tř. a Adam Černohlávek z 8. tř.) se pravidelně scházejí v úterý ráno a rozhodně se nenudí. Pracují s tištěnými dokumenty a pracovními listy, sledují filmové dokumenty, luští křížovky, doplňovačky a kvízy, hrají hry s historickým námětem. V rámci činnosti se také budou připravovat na tematické soutěže (Dějepisná olympiáda, Lidice pro 21. století…).

Nedílnou součástí budou výlety a exkurze.

Některé zajímavé akce už jsou pro „dějepisce“ připravené, další si členové kroužku naplánují  dle vlastního zájmu sami.

Novinkou pro členy kroužku je příprava příspěvků do školního časopisu Jeseníček. V nich budou čtenářům připomínat významná historická výročí, včetně státních svátků, a informovat o různých zajímavostech. Budou také připravovat úkoly pro celoroční dějepisnou soutěž Jeseníčku. 1. úkol najdete na stránkách časopisu už brzy.

Pokud tě činnost dějepisného kroužku zaujala a zajímá tě historie, přidej se k nám! Další členové jsou vítáni!

Mgr. Petra Hrůzová