Čabárna 2023

25. 10. 2023

A je tu další ročník „ČABÁRNY“, soutěže, kterou pořádá naučné středisko ekologické výchovy v Kladně (NSEV).

Žáci nejprve plnili 1.kolo formou online testu. Postupující skupiny čekalo 2. kolo, které bylo již praktické. Úkolem bylo vytvořit nějakou jedlou nebo užitečnou věc, s použitím minimálně 3 – 4 přírodnin. Naši školu reprezentují 4 skupiny žáků (z 5. tř. – 1 skupina, z 6. tř. – 2 skupiny a z 8. tř. – 1 skupina). Žáci si vybrali různá jídla a v kuchyňkách (v pátek 20. 10. a v úterý 24. 10.) se pustili s chutí do práce. Jedna skupina pekla dýňovo – mrkvové muffiny, jedna pekla štrúdl, další vařila bramboračku a poslední skupina připravovala ovocný dezert.

Všem se výrobky povedly a jsou zvědaví, jak dopadnou při hodnocení a zda postoupí do dalšího kola. Přejeme všem hodně úspěchů.

Ing. Jitka Pecková