Velikonoce v muzeu

20. 03. 2024

Návštěva muzea v Jesenici započala prohlídkou stále expozice. Uvítala nás p. průvodkyně ve stylovém historickém kostýmu. Nejprve se žáci dozvěděli mnoho zajímavého o historii Jesenice a blízkého okolí včetně informací o nálezu Tleského pokladu.

Po poutavém výkladu paní průvodkyně jsme se vydali do prvního patra, kde na nás již čekala výtvarná činnost. Tématem byly blížící se Velikonoce. Žáci šestého ročníku si vyzkoušeli techniku drátování. Každý si udrátoval a korálky ozdobil jedno vajíčko, které je možné zavěsit, nebo použít jako zápich. Na sedmáky čekala výroba zajíce ze dřeva. Všichni se do díla zapojili s nadšením, a tak jsme se na konci návštěvy muzea mohli pokochat nádhernými výrobky. Výrobky si žáci odnesli domů.
Návštěva muzea byla krásným zpestřením výuky před Velikonocemi. Za ochotu a vřelé přijetí zaměstnankyním muzea děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Napsala: L. Valešová