Výlet k viklanu, 3. B

24. 06. 2024

Poslední týden školního roku byl nabitý sportovními a kulturními akcemi. My jsme si zvolili pondělí 24. 6. 2024 pro třídní výlet k jesenickému viklanu.

Po vyhlášení celoroční soutěže „Od podzimu do jara“, v níž se umístily i dvě žákyně z 3. B, jsme vyrazili od školy kolem Velkého rybníku. Počasí nám přálo a v lese bylo příjemně. Cestou jsme ochutnávali lesní jahody a našli i pár hub. Po hezké procházce dorazila naše skupina k viklanu. Přečetli jsme si o jeho historii, kdy se kýval, a kdy už zase ne. Ve stínu altánku se děti nasvačily a potom si zahrály hry – poznávací i sportovní.

Vraceli jsme se kolem Krtského rybníku, kde jsme se na břehu pozdravili s početnou labutí rodinkou. Na zpáteční cestě jsme se ještě zastavili u hotelu, kde se děti osvěžily zmrzlinou a chvíli si hrály na dětském hřišti. Všem se výlet moc líbil a může být inspirací pro rodinné vycházky.

Ing. Jitka Pecková