Výlet 6. třídy po okolí Jesenice

26. 06. 2024

Ve středu 26. 6. 2024 vyrazila šestá třída na procházku kolem Jesenice. Byla to vlastně druhá část prohlídky městečka. Na jaře jsme prošli kolem zaniklé kaple Antonína z Padua, kina Huberti a Goethova pomníku, bývalého hotelu Wořech, Fasslova domu, obecné školy, Modrého kříže až na Šibeniční vrch a připomněli si bývalé památky a osobnosti.

Tentokrát jsme zamířili kolem muzea na Žulovou stezku k vodárnám, abychom si připomněli památky existující. Pomocníkem nám byla šifrovačka, připravená pro turisty studenty břežanského gymnázia, kteří tu vloni trávili týden na škole v přírodě. Luštění bylo napínavé, pomocí morseovky, číselných kódů, námořních vlaječek apod. jsme hledali u jednotlivých zastavení slova a doufali, že vyluštěná tajenka odkryje další zajímavost. Sice se tak nestalo, slova propojená nebyla a výslednou tajenku netvořila žádnou, ale někteří šesťáci zjistili, že jsou vlastně výborní luštitelé. A protože bylo výrazné teplo, zakončili jsme procházku u Velkého rybníka, kde jsme se zchladili ve stínu i ve vodě.

Mgr. Eva Konířová