Exkurze do ZOO Praha a kina Imax (7. - 9. tř.) 16. 10. 2008

16. 10. 2008

Řekne-li se Praha, určitě si většina dětí vybaví vedle historických památek také zoologickou zahradu. A právě do ZOO Praha a kina IMAX se ve čtvrtek 16. října vypravili žáci VII. – IX. třídy. Nejdříve jsme zamířili do zoologické zahrady, rozprostírající se v dolní části pražské Troje. Byla založená v roce 1931. Ukazuje zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Tady jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna se odebrala s průvodcem k prohlídce areálu, druhá měla program zaměřený na ochranu živočichů. Pak se skupiny vyměnily. Bylo to velmi zajímavé a poučné.

Po návštěvě ZOO nás pan řidič odvezl autobusem k paláci Flora, kde se nachází i kino IMAX. Producenti filmů IMAX vybírají témata tak, aby co nejvíce vyhovovala vzdělávacím požadavkům škol. Nám byl promítnut dokumentární film Dinosauři 3D, vypovídající o životě těchto dávno vyhynulých tvorů. Šlo o prehistorické plazy s mnohotvárným vzhledem. Někteří chodili po dvou, jiní po čtyřech, někteří měli drápy, jiní zase kopýtka, jedni plnou tlamu hrozivých zubů, druzí byli bezzubí a někteří se dokonce pyšnili jakoby kachními nebo papouščími zobáky.

Když se náš program v Praze vyčerpal, nastoupili jsme opět do autobusu a vydali se na zpáteční cestu domů.

Napsala Zdeňka Sajfridová, VII. třída

Exkurze do ZOO Praha a kina Imax (7. - 9. tř.) 16. 10. 2008