Projekt 72 hodin - 2015

02. 10. 2015

O čtvrtém ročníku projektu 72 hodin jsme se dozvěděli od paní učitelky Knappové a z nástěnek ve škole. Letošní motto znělo „Zasaď strom třeba se starostou…“, a tak se tři skupiny žáků pustily v pátek 9. října do vysazování stromků a dalších užitečných prací. Dvě skupiny vysazovaly, třetí skupina natírala informační tabuli u školy. Nakonec ti, kteří byli dříve hotovi, upravili prostor před jídelnou a zaseli trávu. Počasí bylo příznivé a práce nám šla pěkně od ruky. Udělali jsme dobrou věc pro sebe, pro školu, pro Jesenici i pro přírodu.

Napsali Tomáš Tran a Dominik Lekeš, 6. třída

Jen pro doplnění: Zasadili jsme liliovník tulipánokvětý, kaštanovník setý, dřezovec trojtrnný a kalinu. Deváťáci, ve snaze zanechat po sobě památku, vysadili ještě hortenzii, vypěstovanou paní učitelkou Šikovou. Celkem se akce zúčastnilo 18 dětí ze 3. – 9. třídy (většinou členové nepovinného předmětu PeA - přírodovědně-ekologické aktivity) a 5 dospělých. Účast byla dobrovolná, tudíž příchozí pracovali s nadšením a rádi. Jóóó kdyby to takhle fungovalo i v hodinách, které trávíme na školní zahradě...

Vlastimila Knappová

Více na: www.72hodin.cz/2015

Projekt 72 hodin 2015