Karavana a tajemná Afrika

27. 10. 2015

Projektové představení s tématem multikulturní výchovy.

Celý projekt nese název „Všichni jsme tu doma“ a jeho cílem je zábavnou a hravou formou pochopit rozdílnost a barevnost různých kultur světa.

S nadšením jsme očekávali úterý 27. 10., kdy přijede do naší školy studio Karavana. V loňském roce nám „Áďa s maminkou“ přiblížily život v Asii, teď nás čekala 2. část – „Cestujeme Afrikou“.

Děti se seznámily se životem v Africe, se zvyky a tradicemi, zvláštnostmi, jídlem, hudbou, různými nástroji, náboženstvím, památkami, písmem a oblečením. Nejvíce se dětem líbil náčelník kmene a svérázné obličejové masky. Vyzkoušely si hraní na bubínky, luštění písma a také různé účesy, které se nosí v Africe. Po celou dobu se všechny děti dobře bavily, soutěžily a dozvěděly se mnoho informací.

Moc se nám to všem líbilo a budeme se těšit na další „cestování“.

Mgr. Jana Doležalová

Karavana a tajemná Afrika