Den otevřených dveří školní zahrady 7. 10. 2009

07. 10. 2009

Dne 7. října se na naší školní zahradě uskutečnil Den otevřených dveří. Celé akci předcházely terénní úpravy, vykácení nežádoucích porostů, výsadba nových rostlin a mnoho dalších vylepšení. Vše se společně s výtvory žáků a výpěstky občanů představilo školám i veřejnosti právě tuto středu.

Pro školy byla zahrada otevřena od 10 hodin, takže jsme měli dostatek času na přípravu. Už od rána se sem přivážely různé rostliny, rozmanité druhy ovoce a zeleniny a také výtvarné práce žáků. Vše se s přehledem zvládlo, a tak si první návštěvníci z mateřské školy mohli zahradu prohlédnout ještě před desátou hodinou. Pro ně a děti ze speciální školy si žáci 4. třídy připravili různé úkoly, takže si děti i zasoutěžily. Také mohly nakreslit, co se jim zde nejvíce líbilo. Obrázků se nakonec sešlo značné množství, za což všem výtvarníkům děkujeme! Návštěvu zahrady si nenechali ujít ani žáci místní zemědělské školy, kteří rovněž přispěli ukázkami prací z oboru zahradník.

Po 12. hodině se zahrada přechodně uzavřela, aby se ve 14 hodin opět otevřela pro veřejnost. Mladé návštěvníky tak vystřídali rodiče, babicky a dědečkové. V altánku pro ně učitelé připravili pohoštění ze zdravých pomazánek. Návštěvníků bylo za celý den nad očekávání hodně. Zásluhu na tom mělo i krásné, i když poněkud větrné podzimní počasí. Vystavené věci se pomalu začaly uklízet krátce před 17. hodinou, kdy povedená akce skončila.

Napsala Alena Korbelová z IX. třídy

Ukázky zahradních plodin poskytli:

• Bazikovi • Brožovi • Černíkovi • Doležalovi • Gregorovi • Horovi • Chalupovi • Janíčkovi • Juříčkovi • Klementovičovi • Knappovi • Konířovi • Krouzovi • Kovářovi • Kučerovi • Michlovi • Mrázovi • Šikovi • Šmídovi • Vodrážkovi • Vopatovi • Worofkovi • Zátkovi

• žáci 5. třídy:
Radim Měchura, Petra Sunkovská, Katka Dolejšová, Šárka Hudčeková, Vašek a Adéla Hronovi

Děkujeme.

Den otevřených dveří školní zahrady 7. 10. 2009