lesní pedagogika: 3. a 5. tř.

10. 03. 2016
Ve čtvrtek 10. 3. 2016 navštívily naši školu Anička a Káťa z Centra lesní pedagogiky a připravily pro 3. a 5. třídu velice zajímavý program zaměřený na poznávání zvířat a stromů.

Žáci přiřazovali mláďata k samici a samečkovi a hledali jejich stopy. Ke stromům zase listy a plody. Vyzkoušeli si dřevěná pexesa, domina, přiřazovací kolečka a puzzle. Nejvíce se žákům líbily velké naučné dřevěné tabule s otočnými tabulkami se stopami zvířat a listy a plody stromů. Všechny tyto hry si žáci vyzkoušeli na stanovištích, na kterých se pravidelně střídali. Na jednom ze stanovišť si každý natiskl stopy zvířat a odnesl domů, kde mohl vyzkoušet rodiče či sourozence. Program se žákům moc líbil, zažili spoustu legrace a získali mnoho zajímavých informací k učivu prvouky.

       Mgr. Jana Doležalová

lesní pedagogika: 3. a 5. tř.