Vajíčkový den

17. 03. 2016
Co je Vajíčkový den? Jak název napovídá, jde o akci, kde vajíčka hrají hlavní roli. A protože je čas velikonoční, jde hlavně o zdobení kraslic.

Za tímto účelem se děvčata ze 6. a 7. třídy vypravila s paní učitelkou Knappovou do Vlastivědného muzea v Jesenici. Zúčastnily se i ostatní třídy. Každý si mohl nazdobit svou kraslici a vyzkoušet si při tom různé techniky. Vajíčka už byla pro nás připravená, stejně jako šest tvořivých stanovišť: zdobení voskem, slámou, ubrouskovou technikou, pomocí žehličky a vosku a drátkování. Na posledním stanovišti se zdobila perníčková vajíčka. Zde měla děvčata z ISŠ také prodejní stánek s velikonočními sladkostmi. 

Zdobení probíhalo v místnosti, kde byly vystaveny práce na velikonoční téma. Tato výstava se koná ve spolupráci s jesenickými školami a soukromými sběrateli a potrvá od 17. 3. do 17. 4. 2016. Vajíčkový den tak proběhl v hezkém prostředí a mně se moc líbil.

Napsala Marie Mourová, VII. třída

Vajíčkový den a Velikonoční výstava kraslic