Přednáška o myslivosti

27. 03. 2017
V rámci přírodovědných a ekologických aktivit (PEA) si pravidelně povídáme o přírodě a všem, co s ní souvisí.

V pondělí 27. března byly naše aktivity o to zajímavější, že si s námi přišel povídat o myslivosti pan Jan Mach, tatínek Elišky ze 4. třídy.

Přinesl s sebou kožešiny lišky, kuny skalní a kuny lesní. Ukázal nám také své trofeje – paroží s lebkami i bez, například daňka, srnce, jelena a muflona (ten má samozřejmě rohy). Vyprávěl nám o zvířatech, popisoval paroží, ukazoval klektáky a páráky, tedy zuby prasete. Zmínil se o různých plemenech psů, kteří se hodí k lovu. Také jsme se dozvěděli, že se jako pocta a poděkování dává ulovené zvěři do tlamy smrková větvička.

Nakonec jsme si zasoutěžili. Pan Mach a paní učitelka nám dávali otázky a zjišťovali, co jsme si zapamatovali. Byli s námi docela spokojeni, stejně jako my s přednáškou, která byla pěkná, poučná a názorná. Pan Mach nám dokonce slíbil vycházku se psy, tak se už těšíme.

Napsala Markéta Laubrová, upravila a doplnila V. Knappová

SAM_2786.JPGSAM_2787.JPG