Sférické kino

05. 12. 2017
Ve dnech 5. a 6. prosince hostila naše tělocvična sférické kino.

Jak název napovídá, jde o promítání uvnitř nafukovací kupole, kde divák získává dojem 3D efektu. Akce probíhala od 8:45 do 12:30 a zúčastnil se jí jak první stupeň (úterý 5. 12.), tak i ten druhý (středa 6. 12.).

Přehled témat pro jednotlivé třídy ukazuje tabulka:

Program.jpg

Téma pro osmou třídu bylo samo o sobě velmi zajímavé, protože odpovídalo na otázky, jakou přípravou musí člověk projít, nežli se stane astronautem, k jakým změnám dochází uvnitř lidského těla ve vesmíru, jak to vypadá na mezinárodní vesmírné stanici nebo jaká nebezpečí číhají na člověka v otevřeném vesmíru. Film se promítal na stěnu kupole, což bylo velmi působivé. Při simulaci výcviku kosmonautů v centrifuze (rychle rotující rameno s kabinou na konci) se divákům klidně mohlo udělat nevolno.

Po zhlédnutí projekce mě trochu bolela hlava, ale to za pár okamžiků přestalo. Akce se mi velice líbila a přál bych si, aby se v tomto školním roce opakovala.

Napsal Tomáš Tran, VIII. třída

Sférické kino, 5. 12. 2017