Školní indiánská stezka 28. 6. 2011

28. 06. 2011

Letošní rok nám přálo počasí, a tak se školní kolo indiánské stezky, kterou každoročně spolupořádají naši nejstarší žáci, mohlo uskutečnit v plánovaném prostředí jesenického kempu.

Na trase dlouhé necelé 4 km, čekalo soutěžní 3-5ti členná družstva, 13 stanovišť. Nejlépe si děti poradily s úkoly zaměřenými na ryby, ptáky a Jesenicko. Naopak nejslabší výkony byly u stanovišť: stopy, hrady a střelba.

A teď trocha statistiky:

• Celkem soutěžilo 39 družstev z 1. - 7. třídy.
  • Na trase pomáhalo celkem 32 pomocníků z 8., 9. třídy a čtyři naši bývalí žáci, pět žákyň a jeden žák pomáhali prvňákům.
  • Nejrychlejší čas zaběhli sedmáci ve složení: Tomáš Vyleta, Zbyněk Fiala, Patrik Přikryl a Michal Žebrakovský.
  • Nejméně trestných minut (čtyři) mělo již zmíněné družstvo sedmáků.

Letošní ročník se povedl, i přesto, že jsme měli na startu problémy se stopkami, a tak soutěžící z 1. – 4. třídy byli hodnoceni pouze podle trestných minut. Děkuji všem pomocníkům za dobře vykonanou práci a za rok na shledanou.

V. Knappová

Školní indiánská stezka 28. 6. 2011