Finále soutěže Šikovné ruce

15. 06. 2018
Slavnostní setkání účastníků soutěže Šikovné ruce spojené s vyhlášením nejlépe hodnocených výrobků se uskutečnilo v pátek 15. června. Stejně jako před rokem se konalo v areálu Dřevoobchodu Lubná.

Do soutěže se přihlásilo celkem deset regionálních škol:

  • ZŠ Čistá
  • ZŠ Mutějovice
  • ZŠ a MŠ Jesenice               
  • 1. ZŠ Rakovník
  • ZŠ Křivoklát                       
  • 3. ZŠ Rakovník
  • ZŠ Lubná                             
  • MŠ, ZŠ, SŠ Rakovník
  • ZŠ Lužná                             
  • ZŠ Šanov

Žáci vytvářeli výrobky ze dřeva, a to buď jednotlivě, nebo v malých skupinách. Já (Tomáš Tran) a Dan Dostál jsme pracovali ve dvojici na ptačí budce. Ta se desetičlenné porotě zřejmě zalíbila, protože nám za ni přidělila pěkné 3. místo v kategorii praktičnost:

šikovné ruce.jpg

Na slavnostní vyhlášení jel s námi do Lubné pan ředitel Koníř. Přijeli jsme sem ze všech zástupců škol nejdříve. Když dorazili i ostatní, mohlo se vyhlašovat. Jak jsem se již zmínil, v kategorii PRAKTIČNOST jsme obsadili 3. místo, za které jsme obdrželi kvalitní hoblík, tužku a originální dřevěné medaile.

Soutěž Šikovné ruce se mi velice líbila a již nyní se těším na její příští ročník.

Napsal Tomáš Tran, VIII. třída

Soutěž Šikovné ruce 2018