Pátá třída na bruslích

15. 01. 2019
Co se týká mrazů, leden vůbec nepřipomíná zimní období. Na rybnících bychom led hledali marně.

Proto se 5. třída rozhodla udělat si „pololetní výlet“ na rakovnický zimní stadion – s bruslemi a sportovním odhodláním. Paní učitelka Peterová souhlasila, a tak se jelo. Bylo právě úterý 15. ledna, kdy měli na stadionu volno.

Když jsme dorazili na místo, převlékli jsme se a nasadili brusle. Než však došlo na bruslení, rozdělil nás pan trenér na skupiny podle zkušeností. Vysvětlil nám, co a jak, a něco nás doučil. Pak už jsme si mohli užívat bruslení do sytosti. Moc jsme se u toho pobavili.

Do odjezdu zpátečního vlaku do Jesenice zbývalo ještě dost času, a tak jsme si dali rozchod po náměstí. To byla příležitost k návštěvě různých obchodů. Jenže než jsme se nadáli, čas odjezdu se naplnil. Vrátili jsme se do školy a radovali se z parádního výletu.

Napsal Jiří Klementovič

Bruslení, 5. tř. - 2019