Okresní kolo matematické olympiády - Z9

30. 01. 2019
Matematická olympiáda je soutěž, která je založena na logickém uvažování jejích účastníků. Okresní kolo MO pro žáky 9. třídy proběhlo v DDM Rakovník ve středu 30. ledna a z naší školy jsem se ho zúčastnil jako jediný.

Do Rakovníka mě přivezl pan ředitel Koníř. Soutěž akorát začínala. Žákům byly zadány čtyři úlohy, na které měli vyměřeny čtyři hodiny čistého času. Netřeba zdůrazňovat, že nešlo o běžné slovní úlohy, s nimiž se v hodinách matematiky obvykle setkáváme, spíš se jednalo o zapeklité početní hádanky vyžadující usilovné přemýšlení. Po vypršení časového limitu se práce odevzdaly. Následovala cesta zpět do Jesenice, kde jsem se ve škole připojil ke zbytku výuky.

Z mého pohledu se olympiáda vydařila, protože úlohy byly velice zajímavé a člověka přímo lákalo je vyřešit. Těším se, že i na střední škole budu mít příležitost v matematické olympiádě pokračovat.

Napsal Tomáš Tran, IX. třída

Výsledky (.pdf)