Přednáška o šelmách – medvědice 8. 12. 2011

08. 12. 2011

Nevšední zážitek čekal na žáky naší školy a děti z mateřské školy ve čtvrtek 8. prosince, kdy do ZŠ a MŠ Jesenice zavítal známý chovatel šelem Jaroslav Káňa se svým pomocníkem a neposedným mládětem medvěda hnědého. Osmiměsíční medvědí slečna Poca, což znamená malá, už ale tak malá nebyla, a když se domáhala šlehačky ve spreji, dokázala vyvinout velkou sílu. Celé nám to připomnělo večerníčkovskou pohádku o medvíďatech Elišce a Honzíkovi. Skotačení roztomilého chlupáče střídaly otázky ze života medvědů a odpovědi na zvídavé dotazy žáků. Tak jsme se například dozvěděli, že u nás v Česku tyto šelmy ve volné přírodě nežijí nebo že největším současným medvědem je medvěd kodiak, který tak předstihl medvěda ledního. Nakonec se s námi chovatelé i medvídek rozloučili a za velkého potlesku odešli. Mně osobně se toto setkání moc líbilo, protože být tak blízko živého medvěda byl opravdový zážitek.

Napsala Katka Vančová, IX. třída

Přednáška o šelmách – medvědice 8. 12. 2011