Muzeum Rakovník, 9. tř, 2019

22. 03. 2019
Každý si potřebuje někdy odpočinout. Když se skloubí odpočinek i zábava, je to o to lepší.

Naší deváté třídě se něco takového podařilo v pátek 22. března, kdy jsme během výletu do Rakovníka navštívili Muzeum T. G. M. a pak zimní stadion.

Do okresního města jsme přijeli s paní učitelkou Knappovou ráno vlakem. V plánu byla prohlídka muzea, ale ještě předtím jsme si dopřáli krátký rozchod na náměstí. V muzeu jsme si následně prohlédli interiér a vyslechli asi dvacetiminutovou přednášku o hadech žijících v naší přírodě. A pak už přišel hlavní bod programu – bruslení.

Stadion HC Rakovník jsme si pronajali na dvě hodiny. Na bruslích jsme dováděli sice „jen“ hodinu a půl, ale i tak si to každý pořádně užil. Bruslit v březnu, kdy na rybnících není led, je zážitek. Po zdravém sportování všem vytrávilo, a tak jsme si ještě před návratem do Jesenice zašli na oběd. Výlet byl opravdu moc fajn.

Napsal Tomáš Tran

 

Muzeum Rakovník, bruslení, 9. tř., 2019