Ekologická soutěž, Rakovník

25. 09. 2019
Na ekologickou soutěž do rakovnické botanické zahrady se naše skupinka ze základky vypravila ve středu 25. září. Jeli jsme vlakem s paní učitelkou Knappovou.

Tématem bylo ekologické zemědělství. Soutěžilo se ve třech kategoriích s programem: I. poznávačka v zahradě, II. ekoriskuj, III. přenáška v DDM. V ekoriskuj se dařilo páťákům, kteří v konkurenci pěti škol získali 1. místo. V hlavní soutěži dvojic skončili těsně pod stupni vítězů Kuba Hlaváček a Jirka Klementovič.
Jakmile byly všechny úkoly splněny, dostali jsme rozchod na rakovnickém náměstí. Následný návrat na nádraží jsme si zpestřili hledáním vatovce (obří pýchavky), kterého jsme viděli z botanické zahrady za plotem. Nalezenou houbu si odnesla s sebou Kačka Trpáková. Ve dvanáct hodin nám jel vlak, který nás dovezl zpět do Jesenice.
 

Napsaly Marie Duchková a Vlasta Rácová, text doplnila paní učitelka Knappová