Vyhodnocení přírodovědné soutěže 2019/2020

18. 09. 2020

V minulém školním roce 2019/2020 probíhala opět přírodovědná soutěž Od podzimu do jara. První kola byla zveřejňována na nástěnce školy – jednalo se většinou o poznávačky  organizmů – např. hub, dřevin apod.

Soutěžící měli k dispozici klíče či atlasy k určování. Od března, kdy v důsledku virové pandemie zůstaly děti doma, dostávali soutěžící zadání úkolů prostřednictvím internetu.

Celkem se devíti kol zúčastnilo 33 soutěžících ve dvou kategoriích: 1. – 5. třída – 19 účastníků (11 z 5. třídy, nejmladší prvňák František Pecka) a 6. – 9. třída – 14 účastníků (8 z 6. třídy). Ale pouze necelá polovina z nich vydržela až do závěrečných kol.

S organizací soutěže pomáhala děvčata z 9. třídy, zpočátku Klárka Prasková s Markétkou Laubrovou, později Vlasta Rácová a Majda Duchková, za což si zaslouží pochvalu.

Nejlepší z obou kategorií byli odměněni diplomy a drobnými cenami.

1. - 5. třída

1. Michaela Burstová (5. tř.)
  2. Petr Makovský (5. tř.)
  3. Vlastimil Sojka (5. tř.)
  4. František Pecka (1. tř.) a Jan Černohlávek (5. tř.)

6. - 9. třída

1. Eliška Hortová (6. tř.)
  2. Jan Trpák (7. tř.)
  3. Michaela Braunová (6. tř.)
  4. Jakub Hlaváček (6. tř.)
  5. Jiří Klementovič (6. tř.)
Věřím, že většina se zúčastní i letošního ročníku.

V. Knappová