Hudební přednáška

24. 09. 2020
John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr – tato jména z historie populární hudby už nikdy nezmizí. Patří totiž členům anglické rockové kapely The Beatles, o kterých nám ve čtvrtek 24. 9. 2020 přišel vyprávět jeden výborný muzikant a znalec této skupiny.

Přednáška byla určena žákům druhého stupně. Všichni se sešli v tělocvičně s nezbytnými rouškami na ústech. Protože nás to omezovalo v odpovědích na otázky, tipovali jsme odpovědi hlasováním. Hodně jsme se toho dozvěděli – třeba to, že v samých začátcích hledala skupina nějaké místo, kde by mohla zkoušet, že jim pak svou pomoc nabídl jejich budoucí manažer Brian Epstein a že se nakonec The Beatles stali nejúspěšnější kapelou na světě. Poslechli jsme si i pár živých písniček, mezi nimiž nemohla chybět skladba Yesterday, kterou si někteří potichu zazpívali spolu s muzikantem. Bylo to moc pěkné.

Napsal Matyas Naxera, VI. třída

Uvedený program je vícedílným projektem chomutovské hudební agentury FORREST GUMP. V jeho první části, jíž jsme se ve čtvrtek zúčastnili, zazněly tyto písně z repertoáru skupiny The Beatles:

  • Do you want to know a secret (Please, please me)
  • All my loving (With the Beatles)
  • Things we said today (A hard day´s night)
  • Eight days a week (Beatles for sale)
  • Yesterday  (Help)
  • Nowhere man (Rubber soul)

Také první stupeň se zúčastnil hudebního vystoupení. Mladší žákci měli možnost zapojit se do  interpretace folkových písní.