Výlet 7. tř., 2021

29. 06. 2021

Na náš třídní výlet jsme se vypravili do Karlovarského kraje, abychom navštívili jeho nejvýchodnější obec – Chyši.

Ráno jsme vyjeli vlakem z jesenického nádraží směrem na Blatno a odtud pokračovali až do Chyše. Cílem výletu byl hlavně zdejší zámek, jehož počátky sahají až do dvanáctého století.
Prohlídka zámeckých interiérů musela každého nadchnout. Okruh zahrnoval obytné místnosti, rezidenci majitelů panství (rodina Lažanských), zámeckou knihovnu, ale i pokoj známého spisovatele Karla Čapka, který zde pobýval v roce 1917. Nakonec jsme si dopřáli rozchod v zámeckém parku a také občerstvení v restauraci. Následná procházka městečkem skončila na vlakovém nádraží, odkud jsme zamířili zpět do Jesenice. Výlet se nám moc líbil!

Napsal Jirka Klementovič

Výlet 7. tř.