Čarodějná škola 2. B

29. 04. 2022

V pátek 29.4. 2022 se třída 2.B proměnila v "čarodějné doupě" plné čar a kouzel, které si pro malé čaroděje a čarodějky připravila ve spolupráci s paní asistentkou čarodějnice učitelka.

Děti si už od rána pochutnávaly na čarodějném občerstvení - červí sliz, kozí bobky, myši v octě (gumové bonbony),larvy (křupky), hadí vejce (sýrové koule), žabí moč (7UP) či ještěrčí žluč (Mirinda). Přivítali jsme se čarodějným zaklínadlem a tancem na píseň Saxana. U klavíru jsme si zazpívali nacvičenou píseň 5 Ježibab a pozvali jsme na poslech i pana ředitele. Zasoutěžili jsme si v tělocvičně, řešili jsme kvízy, děti na školní zahradě musely vyhledat tajné šifry, po jejichž rozluštění zjistily, které ingredience budou potřebovat k výrobě bublajícího lektvaru a slizu, k čemuž nám posloužil prostor školní kuchyňky.
4 vyučovací hodiny uběhly čarodějnou rychlostí, ani jsme nestihli všechny plánované aktivity. Tak třeba příští školní rok...

Kalibová Kateřina - třídní čarodějnice