Pobyt v přírodě, 2., 3., 4. tř.

29. 04. 2022

Přistoupit k výukovým projektům lze různě, ovšem využít k tomu zážitkové aktivity v přírodě přináší spoustu bonusů. Děti z druhé až čtvrté třídy měly na takovou seberealizaci dokonce celý týden, a to od pondělí 25. 4. do pátku 29. 4. Dejme nyní slovo Martině Z. Gasperové a Tobiáši Řezáčovi ze 4. třídy, kteří nám o tom napsali…

Celý jeden školní týden jsme strávili v Strnadovském mlýnu u Sedlčan, kam s námi jely paní učitelky Peterová a Vodrážková a paní Brdová. Na místě jsme se ubytovali ve dvou budovách – zvlášť chlapci a zvlášť děvčata. Pokoje se nám líbily a jídlo bylo také moc dobré. Nic tedy nebránilo venkovním aktivitám, kterých jsme si řádně užívali. Například jsme se seznámili s chovem ovcí, koní i poníků, absolvovali kurz zdravovědy, zkoušeli různé výtvarné techniky a zahráli si pohybové hry v přírodě. Neustále se něco dělo a týden utekl jako voda.
Děkujeme paním učitelkám, že jsme toho tolik prožili a hodně se toho naučili.